Rubriky:

Evropské ligy

VIDEO: Sportovní ředitel PSG Leonardo napadl sudího. Disciplinárka mu udělila devítiměsíční trest

30. května 2013 22:28 - Paříž
(Aktualizováno: 31. května 2013 08:29)

Ve Francii se s ním vůbec nemazlili. Sportovní ředitel francouzského fotbalového mistra Paris St. Germain Leonardo dostal za údajně "nešťastný" konflikt s rozhodčím po ligovém utkání devítiměsíční zákaz činnosti. Třiačtyřicetiletého funkcionáře ve čtvrtek potrestala disciplinární komise svazu za to, že v tunelu úmyslně vrazil do rozhodčího. Vedení PSG se proti verdiktu odvolá.

Bývalý brazilský reprezentant byl distancován za incident, ke kterému došlo 5. května po domácí remíze pařížského celku s Valenciennes (1:1). Leonardo při odchodu ze hřiště vrazil ramenem do sudího Alexandra Castra.

Podle disciplinární komise a televizních záběrů tak učinil úmyslně, Leonardo však tvrdí, že šlo o nešťastnou náhodu. Do rozhodčího prý narazil jen proto, že ho na něj strčil delegát zápasu, který do bývalého trenéra AC a Interu Milán nechtěně vrazil. Jak je však patrné z opakovaného záběru, Leonardo do rozhodčího vrazil úmyslně.

Vedení PSG je toho názoru, že rozhodnutí disciplinární komise francouzské ligy je nespravedlivé a nepřiměřeně přísné, proto se proti verdiktu odvolá. Vedle Leonarda, který nesmí devět měsíců vykonávat ve fotbale žádnou funkci a má zákaz vstupu na lavičku i do šaten rozhodčích, bude za incident pykat i klub. Disciplinární komise ho potrestala odpočtem tří bodů v příští sezóně.

Pro PSG je Leonardův dlouhý trest velkou ranou. Funkcionáři nyní hledají náhradu za italského trenéra Carla Ancelottiho, který chce po této sezóně odejít do Realu Madrid, a Leonardo byl jedním z kandidátů.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy