Marseille - Lille 2:1Marseille díky výhře uniklo PSG v čele tabulky na tři body

Paříž

Fotbalisté Marseille zdolali v 19. kole francouzské ligy Lille 2:1 a vytvořili si v čele tabulky tříbodový náskok před Paris St. Germain. Před obhájce titulu se ve večerní dohrávce dostal díky jasné výhře 5:0 nad Bordeaux navíc i Lyon, který je na druhé příčce dva body za Marseille.

Útočník Marseille Michy Batshuayi slaví gól proti Lille.

Hráči Marseille se poprvé dostali do vedení ve 34. minutě, kdy nešťastně zakročil proti rohovému kopu útočník Lille Nolan Roux a zamířil do vlastní sítě. Hosté vyrovnali v 61. minutě po trefě Idrissy Gueyeho, ale devět minut nato rozhodl ranou přesně pod břevno Michy Batshuayi.

V sestavě Lille chyběl český stoper David Rozehnal, který strávil celé utkání na lavičce.

Lyon vybojoval čtvrté vítězství v řadě i zásluhou dvou branek Alexandra Lacazetteho, se sedmnácti góly suverénně nejlepšího střelce Ligue 1. O zbývající branky se podělili Corentin Tolisso, Nabil Fekir a Jordan Ferrih.

V záložní řadě Bordeaux, které v 65. minutě oslabil po červené kartě za ostrý skluz obránce Nicolas Pallois, přetrpěl celý debakl na hřišti záložník Jaroslav Plašil.