Lyon je zpět v čele francouzské ligy

Paříž

Fotbalisté Lyonu se po výhře 4:2 na hřišti Remeše vrátili do čela tabulky francouzské ligy o skóre před Paris St. Germain. Svoji 26. trefu v sezoně si připsal útočník vítězného týmu Lacazette.

Clinton Nje z Lyonu po gólu proti Remeši.

Lyon předvedl drtivý vstup do utkání, v úvodních šesti minutách se kromě nejlepšího střelce Ligue1 Lacazetta trefil také Tolisso. Domácí Remeš, která se nachází jen bod nad sestupovou hranicí, sice ve 13. minutě snížila zásluhou Peugeta, dvoubrankové vedení ale hostům vzápětí vrátil N'Jie.

Snížit mohl v druhém poločase dvakrát Devaux, oba jeho hlavičkové pokusy ale pouze orazítkovaly brankovou konstrukci. V závěru se do vlastní sítě nešťastně trefil domácí obránce Tacalfred, na konečných 2:4 alespoň snížil minutu nato Charbonier.

V odpoledním utkání zvítězilo Monako na hřišti posledního Lens 3:0 a díky páté venkovní výhře v řadě udrželo třetí místo před St. Etienne, které si doma poradilo 1:0 s Montpellierem.

Francouzská fotbalová liga - 34. kolo:
St. Etienne - Montpellier 1:0 (20. Gradel)
Lens - Monako 0:3 (36. Ferreira, 44. Martial, 72. Silva)
Remeš - Lyon 2:4 (13. Peuget, 90.+1 Charbonier - 2. Tolisso, 6. Lacazette, 20. N'Jie, 90. vlastní Tacalfred)