Juventus dostal od AC lekci

ŘÍM

Fotbalisté Juventusu Turín poprvé v sezoně italské ligy zaváhali a rovnou dostali pořádnou lekci. Ve šlágru podzimní části v sobotu podlehli 1:3 na hřišti AC Milán, když už v poločase prohrávali o tři branky. Juventus si přesto udržel vedení v tabulce, jeho přemožitelé však ztrácejí už jen dva body.

Obhájce titulu, kteří devíti výhrami v úvodních zápasech vytvořili nový rekord italské ligy, pokořili na vyprodaném San Siru v úvodních 45 minutách Seedorf, Kaká a Pirlo. Za hosty snížil až v 76. minutě Trezeguet, na víc se hráči "Staré dámy" nezmohli. Pavel Nedvěd opustil hřiště krátce před Trezeguetovým gólem a přepustil své místo Del Pierovi.

Hořkou pilulku musel spolknout ve svém bývalém působišti turínský kouč Fabio Capello. Zvlášť když domácí byli oslabeni: kvůli zranění nohy jim chyběl držitel Zlatého míče Ševčenko, ani mezi náhradníky nebyl český reprezentant Marek Jankulovski.

V brance Juventusu se potřetí za sebou objevil veterán Antonio Chimenti. Až třetí gólman týmu dostal šanci při dlouhodobém zranění Buffona a onemocnění Abbiatiho, jenž navíc v Turíně hostuje právě z AC a do zápasu nechtěl nastoupit.

Cagliari nevyhrálo ani v desátém kole

Fotbalisté Cagliari se nedočkali vítězství ani v desátém kole italské ligy. Na hřišti Fiorentiny v neděli podlehli 1:2 a v tabulce je za nimi pouze o skóre horší Lecce. Naopak tým z Florencie, za který odehrál celý zápas Tomáš Ujfaluši a obdržel žlutou kartu, zvýšil na třetím místě svůj náskok před Interem Milán.

Přitom Cagliari šlo nečekaně do vedení díky honduraskému útočníkovi Davidu Suazovi, který dal pět ze sedmi letošních gólů svého týmu. Krátce po změně stran však vyrovnal Toni, jenž skóroval podvanácté v sezoně a vede tabulku střelců. V 82. minutě pak dokonal obrat Dán Jörgensen.

Ligový nováček Ascoli sahal po cenné remíze na stadionu AS Řím, ale v první minutě nastavení zlomil nerozhodný stav domácí obránce Mexes.

Inter v Janově jen remizoval

Inter Milán v sobotu pouze remizoval v Janově s místní Sampdorií 2:2. V tabulce je tak třetí s 19 body, přičemž na svého městského rivala AC, který je druhý, ztrácí tři body. AC má ještě zápas s vedoucím Juventusem k dobru.

Favorizovaný Inter po gólech záložníka Diany dvakrát prohrával, ale díky trefám Cambiassa a Cordoby dokázal vždy vyrovnat. Ve druhém poločase promarnil dvě velké šance milánský útočník Martins, rozhodnout mohli také domácí, ale Bonazzoli trefil v 83. minutě břevno.

Interu chyběl záložník Verón potrestaný za konflikt s hvězdou AS Řím Tottim v minulém utkání, trenér Mancini musel dnešní zápas za urážky rozhodčího ze stejného duelu sledovat z hlediště. Oba čeká stejný osud i v příštím kole.