Rubriky:

Evropské ligy

Atentát na rozhodčího! Jeho vůz zničil výbuch bomby

28. září 2016 13:31 - Larnaka

Kyperskou fotbalovou scénou otřásá další případ násilí na rozhodčích. Sudí Jorgos Nikolau se stal v noci na úterý cílem útoku, při kterém výbuch podomácku sestrojeného zařízení rozmetal jeho vůz zaparkovaný před domem. K incidentu došlo podle informací portálu In Cyprus tři hodiny po půlnoci v městě Zygi západně od Larnaky.

 

Profimedia.cz

Při detonaci nebyl nikdo zraněn, automobil byl však značně poničen. Jednačtyřicetiletý arbitr je podle šéfa kyperské komise rozhodčích Charalambose Skapullise útokem zděšen a v šoku. „Událost šetří policie, takový případ násilí je naprosto nepřijatelný. Rozhodčí nebyl zapojen do žádného konfliktu, který by mohl vést k tak nenávistné reakci fanoušků," dodal Skapullis.

Na Kypru nejde zdaleka o první případ násilí vůči fotbalovým sudím. Ti v minulém roce týden stávkovali na protest proti útoku na jednoho z kolegů, kdy explodovala bomba u domu jeho matky. Výbuchem bylo ještě o rok dříve poškozeno i sídlo asociace, dalším rozhodčím zapálili neznámí útočníci auta.

Podle In Cyprus policie podezřívá z ataků nespokojené fanoušky, mohou však za nimi stát i kriminální skupiny, které chtějí ovlivňovat výsledky zápasů kvůli profitu ze sázek.

mm, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy