Kouč Straka začal v Rakousku vítězstvím

VÍDEŇ

Fotbalový trenér František Straka zahájil úspěšně své angažmá v Tirolu Innsbruck. Jeho svěřenci ve středu v prvním kole rakouské ligy zvítězili 3:2 na hřišti Sturmu Štýrský Hradec, když jejich třetí gól vstřelil pět minut před koncem další český nováček v týmu Jiří Mašek.

František Straka

Domácí vzápětí už jen snížili. Bývalý útočník Jablonce a Teplic předtím v závěru zápasu po sólu nastřelil tyč. Z výhry Innsbrucku se radoval i záložník Václav Koloušek, po jehož rohovém kopu padl první gól.

Střelcem úvodního kola se stal bývalý německý reprezentant Alexander Zickler, který hattrickem v rozmezí dvaceti minut zařídil Salcburku vítězství 3:0 v Riedu. Za favorizovaný tým nastoupil z českého tria jen záložník Patrik Ježek, jenž odehrál 70 minut. Karel Piták se debutu v rakouské lize nedočkal.

Naopak jeho bývalý kolega ze Slavie Miroslav Holeňák má za sebou úspěšně první utkání za Mattersburg, který porazil šťastně Rapid Vídeň 1:0. O výsledku rozhodl v 87. minutě vlastní gól slovenského reprezentanta Petera Hlinky. Za Rapid poprvé nastoupil Petr Voříšek, až v 90. minutě byl střídán jeho spoluhráč Marek Kincl.

Výsledky - 1. kolo:
Sturm Štýrský Hradec - Innsbruck 2:3, Mattersburg - Rapid Vídeň 1:0, Altach - Paching 2:3, Ried - Salcburk 0:3.