Norimberk s Galáskem vyhrál 3:0 ve Stuttgartu

BERLÍN

Fotbalisté Norimberku se postarali o největší překvapení sobotního úvodního kola bundesligy a i s Tomášem Galáskem v základní sestavě zvítězili 3:0 ve Stuttgartu. Kapitán reprezentace na mistrovství světa Galásek, který z nováčků v týmu dostal jako jediný příležitost nastoupit od první minuty, odehrál 78. minut.

V sestavě Norimberku naopak chyběl Jan Polák, který si odpykával trest za karty. Úvodní branku vstřelil slovenský kanonýr Róbert Vittek, jenž si tak v pětapadesátém utkání v bundeslize připsal již 22. gól.

Bodovou ztrátu utrpěl naopak Hamburkem s Davidem Jarolímem, protože třetí tým minulé sezóny nedokázal porazit Bielefeld a navíc mu domácí remízu zachraňoval v 67. minutě Sanogo. V dresu Bielefeldu se v základní sestavě objevil obránce Petr Gabriel, postupně se na hřiště dostali ještě exolomoučtí Kobylík s Kučerou.

Dva čeští fotbalisté se představili také v souboji Mohuče s Bochumí, v jejímž dresu od první minuty hráli Pavel Drsek a Filip Trojan. Důvod k oslavě neměli, Mohuč zvítězila 2:1.

Příjemný vstup do sezóny zažil leverkusenský Bayer, který na domácím hřišti lehce porazil 3:0 nováčka z Cách. Roli papírového favorita naopak nenaplnil čtvrtý tým minulé sezony Schalke, který doma jen remizoval s Frankfurtem 1:1. Domácím se vymstila neproměněná penalta, kterou v 51. minutě zahodil Lincoln a odmítl zvýšení náskoku. Zhruba čtvrt hodiny před koncem to potrestal vyrovnáním Amanatidis.

Německo - 1. kolo:
Hamburk - Bielefeld 1:1 (67. Sanogo - 32. Eigler), Schalke - Frankfurt 1:1 (31. Halil Altintop - 72. Amanatidis), Mohuč - Bochum 2:1 (29. Damm, 71. Azaouagh z pen. - 86. Zdebel), Stuttgart - Norimberk 0:3 (36. Vittek, 45. Schroth, 78. Sajenko), Mönchengladbach - Chotěbuz 2:0 (51. Svensson, 61. Neuville z pen.), Leverkusen - Cáchy 3:0 (32. Ramelow, 45. Castro, 60. Rolfes).