Rubriky:

Španělsko

Prezident Realu nechce, aby Beckham odešel do Los Angeles

10. června 2007 19:01 - MADRID

Prezident Realu Madrid Ramón Calderon chce přesvědčit Davida Beckhama, aby se vyvázal ze své smlouvy v Los Angeles a ze španělského klubu neodcházel. Překvapivou zprávu v neděli přinesl na své webové stránce deník As, mluvčí anglického fotbalisty však jakoukoli změnu plánů popřel.

Podle Calderona má Beckham v kontraktu s Galaxy, jenž má vejít v platnost na začátku července, klauzuli, že může smlouvu zrušit. "Co se mě týče, rád bych, aby v našem klubu zůstal," řekl v neděli Calderon v Paříži, kde sledoval finále tenisového Roland Garros.

Beckhamův mluvčí Simon Oliveira nicméně v reakci na Calderonova slova uvedl, že bývalý anglický kapitán už plány měnit nehodlá. "Nic takového. David miluje Real a jeho fanoušky, ale zároveň se už těší na své angažmá ve Spojených státech," řekl agentuře Reuters Oliveira.

Další zvrat

Snaha Realu udržet si Beckhama může být dalším zvratem v událostmi nabitém roce, který anglický záložník prožívá. Dvaatřicetiletý fotbalista odmítl v lednu nabídku madridského celku na prodloužení smlouvy a místo toho se dohodl, že na konci sezony odejde do zámořské MLS.

Vedení španělského velkoklubu na to reagovalo velmi ostře a trenér Fabio Capello dokonce uvedl, že si už Beckham ze Real nezahraje. Slavný záložník si však svým přístupem na tréninku vydobyl šanci v týmu a po výborných výkonech v klubu se v květnu vrátil i do anglické reprezentace, za niž nehrál od mistrovství světa.

"Beckham dokázal, že je velmi dobrý hráč. Musíme si sednout s ním, jeho zástupci a naším sportovním ředitelem Predgarem Mijatovičem, podívat se na tu klauzuli a dohodnout se," uvedl Calderon den po předposledním ligovém zápase sezony, jímž se Real přiblížil k titulu. Madridský klub má vše ve svých rukou, v čele tabulky má stejně bodů jako Barcelona, ale lepší vzájemnou bilanci.

ČTK

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..