Granada - Bilbao 2:1 Fotbalisty Bilbaa poslal do finále poháru gól vstřelený venku

Madrid

Ve finále Španělského poháru nastoupí proti San Sebastianu fotbalisté Bilbaa. Ti v odvetě prohráli v Granadě 1:2, ale po úvodní domácí výhře 1:0 rozhodl o jejich postupu právě jediný venkovní gól Yuriho Berchiche. Baskické derby v souboji o trofej bude hostit 18. dubna Sevilla.

Bilbao vyhrálo pohár už třiadvacetkrát a v historické tabulce je lepší než madridský Real. Naposledy ale Athletic trofej získal před 36 lety, v posledním finále v roce 2015 neuspěl proti pohárovým rekordmanům z Barcelony.

Domácí byli nebezpeční zejména ze vzduchu. V nastavení první půle ještě Herrerovu hlavičku vykopl z brankové čáry Williams, ale krátce po změně stran se už prosadil Fernández.

Také druhá branka Granady padla po centru, který v 76. minutě poslal do sítě Germán. Hosté ale zakrátko snížili Berchicheovou střelou z úhlu a výsledek 1:2 jim k postupu stačil.

San Sebastian ve středeční odvetě vyřadil druholigový Mirandés a do finále poháru postoupil poprvé od roku 1988.

Semifinále Španělského fotbalového poháru - odveta:
Granada - Bilbao 2:1 (0:0)
Branky: 48. Fernández, 76. Germán - 81. Berchiche. První zápas 0:1, postoupilo Bilbao.