Rubriky:

Španělsko

Bývalý šéf Realu jde před soud kvůli zmanipulování valné hromady

6. května 2009 18:43 - MADRID

Bývalý prezident fotbalového Realu Madrid Ramón Calderón a jeho dočasný nástupce Vicente Boluda jdou před soud kvůli obvinění ze zmanipulování klubové valné hromady.

Obviněno bylo ještě dvanáct dalších lidí z toho, že při valné hromadě zfalšovali, zatajovali nebo zničili veřejné dokumenty. Obvinění stanou před soudem 20. a 21. května. Soud bude podle agentury Reuters navíc prověřovat účetnictví klubu prezentované na prosincové valné hromadě.

S obviněním ze zmanipulování valné hromady přišel v lednu deník Marca, který napsal, že Calderón si pozici prezidenta udržel podvodem. List například zveřejnil fotografie deseti konkrétních lidí, kteří sice neměli právo hlasovat o důvěře šéfovi Realu, ale přesto se hlasování účastnili.

Podle listu povolil Calderón také v prosinci přístup na jiné shromáždění většímu množství "svých" lidí, aby mu pomohli prosadit důležitá finanční rozhodnutí.

Calderón obvinění odmítl, přesto se rozhodl rezignovat a jeho místo do červnových prezidentských voleb zaujal bývalý viceprezident klubu Boluda

ČTK

Zrušit


Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..