Rubriky:

Španělsko

Fotbalového reprezentanta Pudila chce španělská Pamplona

24. července 2011 13:46 - PAMPLONA

Fotbalový reprezentant Daniel Pudil je v hledáčku španělské Pamplony. Ta už začala o přestupu levého záložníka nebo obránce vyjednávat s belgickým Genkem, kterému Pudil patří a kde má ještě rok platnou smlouvu. Pamplona už prý Genku předložila konkrétní nabídku, v nejbližších dnech by transfer mohl být zpečetěn.

 

Jan Handrejch, Právo

"Genk navíc Danovi přislíbil, že mu v případě nabídky z atraktivní soutěže nebude bránit v odchodu. A který fotbalista by nechtěl hrát ve španělské La Lize," řekl Pudilův agent Ondřej Chovanec.

Šestadvacetiletý Pudil přestoupil do Genku z Liberce před třemi lety, v uplynulé sezóně v belgické lize týmu pomohl k zisku titulu. V Pamploně by si vyzkoušel své druhé zahraniční angažmá a mohl by být druhým Čechem, který dres baskického klubu oblékne. V letech 2007 až 2009 tam působil Pudilův spoluhráč z národního týmu Jaroslav Plašil.

"On byl také jedním z lidí, u kterého si lidé z Osasuny zjišťovali o Danovi reference," řekl Chovanec. Podle něj by v příštím týdnu měli představitelé Pamplony vyrazit do Genku, kde by měli přestup dokončit.

Kdyby Pudil do Pamplony odešel, byl by zatím jediným českým hráčem na aktuální soupisce některého z klubů země úřadujících mistrů světa a Evropy. V minulé sezóně španělskou ligu hráli Tomáš Ujfaluši v Atlétiku Madrid a Jiří Jarošík v Zaragoze. Ujfaluši ale v létě přestoupil do Galatasaraye Istanbul a Jarošík v klubu skončil.

Pamplona v minulé sezóně skončila devátá.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..