Rubriky:

Španělsko

Třináct španělských klubů hrozí odložením fotbalové ligy

8. srpna 2012 08:03 - Madrid

Třináct španělských klubů pohrozilo, že zdrží start tamní nejvyšší fotbalové soutěže. Důvodem jsou spory o vysílací práva, které mezi sebou vedou televizní společnosti Canal+ a Mediapro a promítají se do začátků zápasů.

 

Juan Carlos Ulate, Reuters

Třináctka týmů v čele s finalisty Evropské ligy Athletikem Bilbao a Atlétikem Madrid po španělské lize (LFP) požaduje "transparentní a regulovaný" systém výběru časů výkopů. Ten podle nich v současnosti neexistuje a dosud navíc soutěž zvýhodňovala velké kluby.

Spory o vysílání španělské ligy vyvrcholily v červenci. Canal+ odmítá údajně nelegální aukci práv na přenosy pořádanou konkurenční společností Mediapro a tvrdí, že s řadou klubů má již uzavřené exkluzivní smlouvy. Mohl je sjednat díky tomu, že španělský soud předtím zrušil všechny smlouvy Mediapro na dobu delší než tři roky.

Začátky zápasů ve 23 hodin

LFP na kroky stanice Canal+ reagovala tím, že výkop některých "jejích" zápasů odsunula až na 23:00. Například v prvních dvou kolech má takových utkání být hned pět. Na nejistou situaci, jejíž řešení je v nedohlednu, reagují kluby se znepokojením.

"Je vytvořena závažná situace právní nejistoty, která dopadá na všechny kluby. V případě, že by se nenašlo schůdné řešení pro většinu účastníků La ligy, kluby jsou připraveny k jakémukoli kroku včetně odložení začátku ligového ročníku," uvedly týmy v prohlášení.

Řada klubů si také stěžuje na to, že ve Španělsku neexistuje kolektivní vyjednávání o vysílacích právech. Většinu peněz tak inkasují bohaté kluby Real Madrid a Barcelona, zatímco ostatní strádají.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..