Rubriky:

Španělsko

Podváděla Barcelona při přestupu Neymara? Santos si stěžuje u FIFA

30. května 2015 11:00 - Santos

Santos podal stížnost k mezinárodní fotbalvoé federaci FIFA. Zástupcům brazilského klubu se nelíbípodezřelé okolnosti kolem předloňskému přestupu útočníka Neymara do Barcelony. Dodatečně chtějí za třiadvacetiletou superstar získat vyšší odstupné.

 

Gustau Nacarino, Reuters

Vedení Santosu tvrdí, že bylo při přestupu oklamáno. Jeho stížnost míří na Barcelonu, fotbalistu, jeho otce a marketingovou společnost Neymar Sports e Marketing.

„Máme za to, že porušili smlouvu o přestupu, a proto požadujeme odškodnění," uvedl předseda Santosu Modesto Roma. „Před dvěma roky se 31. května Santos a všichni jmenovaní dohodli, že Barcelona za hráčova práva zaplatí 17,1 milionu eur a další dva miliony, pokud bude mezi finalisty Zlatého míče. Pak se Santos dozvěděl, že fotbalistova cena narostla až na 83 milionů eur. Proto má klub za to, že mu Barcelona, Neymar i jeho společnost dluží kompenzaci, a funkcionáři Barcelony by možná měli být za své jednání potrestáni," uvedl Roma v prohlášení.

Kvůli nesrovnalostem při Neymarově přestupu čeká soud předsedu Barcelony Josepa Bartomeua a jeho předchůdce Sandra Rosella, kteří jsou obviněni v této souvislosti z daňových úniků.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..