Bilbao - Villarreal 1:0Villarreal nestačil ve španělské lize na Bilbao

Madrid

Fotbalisté Villarrealu prohráli ve 12. kole španělské ligy na hřišti Bilbaa 0:1. Jedinou branku zápasu vstřelil v 67. minutě Raúl García. Villarreal tak po druhé porážce v sezoně promarnil šanci přeskočit třetí Sevillu a zůstal v tabulce čtvrtý s 22 body a ztrátou osmi na vedoucí Real Madrid.

David Lafata ze Sparty Praha střílí v zápase s Villarrealem. Ilustrační foto.

Souboj týmů z první poloviny tabulky diváky nemohl příliš nadchnout, v úvodním poločase se oba celky zmohly na jedinou střelu na branku. Ani druhý poločas dlouho nepřinesl zlepšení, až po hodině hry se začali probouzet domácí.

Jejich zvýšená aktivita vyvrcholila v 67. minutě, když brankář Sergio Asenjo vyrazil po dohraném rohovém kopu míč pouze ke Garcíovi. Pro zkušeného záložníka to byla čtvrtá branka v sezoně.

Bilbao tak díky Garcíově gólu ukončilo tři zápasy trvající čekání na vítězství. V tabulce španělské nejvyšší soutěže přeskočilo Eibar a je sedmé.