Rubriky:

Liga mistrů

Arbitráž potvrdila účast fotbalistů Porta v Lize mistrů

15. července 2008 12:01 - LISABON

Fotbalisté Porta si přece jen zahrají v letošním ročníku Ligy mistrů. V úterý o tom definitivně rozhodla mezinárodní arbitráž CAS, která zamítla odvolání Benfiky Lisabon a Guimaraese. Tyto kluby usilovaly o zvrácení verdiktu evropské asociace UEFA, jež Portu, obviněnému z korupce, start v prestižní soutěži povolila.

O dnešním rozhodnutí CAS, která v pondělí vyslechla zástupce Guimaraese a Benfiky, informovala agentura AP s odvoláním na portugalské televizní stanice RTP a S.I.C.

Guimaraes s Benfikou usilovaly vyřazení Porta z Ligy mistrů, protože úřadující mistr byl za uplácení rozhodčích v sezoně 2003/04 po dlouhém vyšetřování portugalského svazu potrestán odečtem šesti bodů, pokutou 150.000 eur a vyřazením z Ligy mistrů. UEFA trest sice původně potvrdila, ale po odvolání ligového šampiona ho zrušila.

Oba kluby mohly na případném vyřazení Porta z Ligy mistrů vydělat. Do prestižní soutěže by tak přímo postoupil třetí celek tabulky Guimaraes a Benfica Lisabon by ze čtvrtého místa zamířila namísto do Poháru UEFA do předkola Ligy mistrů.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Liga mistrů

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..