SOCHAUX/PRAHA

Nejen důležitými góly se ve francouzské fotbalové lize prezentuje český reprezentační útočník Václav Svěrkoš. V sobotním utkání 6. kola proti Valenciennes totiž na středovém kruhu ze zadu zkosil soupeře, za což viděl ihned červenou kartu a musel se ze hřiště poroučet. Jeho Sochaux nakonec utrpělo debakl 2:5.

Na stadiónu Auguste Bonala, kde proti Valenciennes nastoupil Svěrkoš od začátku zápasu, běžela 82. minuta, když český reprezentační forvard srazil skluzem k zemi Gomise ze soupeřova týmu. Domácí Sochaux v tu chvíli už prohrávalo 2:4 a Svěrkošovo vyloučení tak minimalizovalo naději na drama v závěru.

Naopak. O čtyři minuty později se hosté prosadili popáté. Svou druhou branku v utkání vsítil Pujol, když po centru z levé strany zavěsil chladnokrevně hlavou přes špatně vyběhnutého brankářem domácích Richerta.

Svěrkošovo Sochaux má tak po šesti zápasech šest bodů a ve dvacetičlenné skupině nyní zaujímá čtrnáctou pozici. Ostravský odchovanec se v nové sezóně gólově prosadil zatím dvakrát.