Rubriky:

EURO 2012

Bude to Barošův turnaj, tvrdí Fenin před začátkem Eura

30. května 2012 17:49 - Teplice

Nedávný reprezentační fotbalový útočník Martin Fenin se opět představil na trávníku teplických Stínadel, kde nastartoval svoji kariéru. Nastoupil za All Stars Team Pavla Verbíře při exhibičním zápase v rámci žákovského Mc Donalds Cupu. Návrat do dresu Teplic zatím hráč Chotěbuzi neplánuje, což Fenin prozradil i v rozhovoru pro Sport.cz, stejně jako fakt, že na nadcházejícím ME věří střeleckým schopnostem Milana Baroše.

 

Jan Handrejch, Právo

Co vás přivedlo k tomu, abyste si zahrál fotbal na svém bývalém domácím stadiónu?

Už před dvěma měsíci mi Pavel Verbíř vyprávěl o tom, že chystá oficiální rozlučku s kariérou. A pozval mě do svého týmu ještě třeba s Michalem Doležalem. Bylo to pěkné. Jsme tři kamarádi a připomněli jsme si dobu, kdy jsme spolu hráli za Teplice.

Po jak dlouhé době jste se ocitl na hřišti?

Po dvou týdnech, kdy mi skončila klubová sezóna v Cottbusu. Takže jsem si teď zahrál v rámci dovolené, kterou mám až do 24. června. To bych měl zahájit přípravu v Německu.

Neproběhlo nyní nějaké přemlouvání ze strany vedení Teplic ohledně vašeho případného návratu na sever Čech?

Ne. O tom jsme se vůbec nebavili. Na fotbal nepřišla řeč. Vycházím z toho, že mám v Cottbusu smlouvu ještě na dva roky.

Sledujete českou reprezentaci?

Zasáhl jsem i do kvalifikace o postup na mistrovství Evropy. Štve mě, že aktuálně nejsem v národním týmu, ale už s tím nic nenadělám. Na EURO se nepojedu ani podívat, i když je to z Teplic do Vratislavi kousek. Klukům budu držet palce u televize.

V nominaci jsou čtyři útočníci. Co si o tom myslíte?

To je otázka. Slyšel jsem, že se bude hrát jen na jednoho útočníka. Ale to se může s přibývajícím průběhem turnaje změnit. Takže čtyři kluci vepředu, co jsou v kádru, není moc. Necid se vrací po zranění a o to bude mít větší chuť se třeba ukázat.

Jste v kontaktu s některými bývalými spoluhráči z reprezentace?

S Milanem Barošem. Sebevědomí mu zvedl turecký titul s Galatasarayem. Přeji mu, aby se mu to na šampionátu povedlo, a věřím, že to bude jeho turnaj. Tedy, že dá nějaké góly, které nám pomohou.

Působíte v Německu. Jak odhadujete ambice tamního mužstva?

Mám pocit, že vyhoří. Byť mají jeden z nejlepších týmů. Ale tam se o ničem jiném, než o úspěchu nemluví, a to nemusí být vždycky dobré. Očekávání jsou opravdu veliká a může na ně padnout tíha z té zodpovědnosti.

Jak se těšíte na letní přípravu v klubu?

Chci mít radost z toho, až budu nabírat sílu. A chtěl bych zase střílet góly ve druhé bundeslize. Cottbus by si asi přál postup do první bundesligy, ale máme smůlu, že do naší soutěže spadly Kaiserslautern, Kolín a Hertha Berlín. A tyhle kluby jsou finančně někde jinde. S nimi držet krok bude moc těžké.

Josef Pešout, Právo

Zrušit


Časová osa: EURO 2012

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..