Poznaň

Góly, na jaké hned tak nezapomene, si připsal Chorvat Mario Mandžukič. Dvěma přesnými hlavičkami zničil irské naděje na bodový zisk v úvodním utkání na ME. A také další moment, v němž hrál hlavní roli, obletěl po boji svět. To když trefil u postranní čáry postávajícího trenéra Irů Giovanniho Trapattoniho.

Chorvat Mandžukič nechtěně srazil trenéra Irů Trapattoniho

Třiasedmdesátitelý pán sledoval dění na hřišti. Mandžukič po souboji se soupeřem u postranní čáry nestačil zastavit a Trapattoni šel k zemi. Vcelku rychle se otřepal a chorvatský střelec se nestačil omlouvat. Radši to udělal dvakrát. Takovou úctu cítil ke slavnému kouči. To s jeho svěřenci se moc nemazal.

Už ve třetí minutě dal první gól zápasu. Výrazně mu k němu pomohl nejslabší článek sestavy ostrovanů - brankář Given. Mandžukič hlavou trknul ze dvanácti metrů a míč k překvapení všech skončil u tyče v síti. Zaznamenal tak šestý nerychlejší gól v historii ME. A ve druhé půli jistil vítězství Chorvatů 3:1. To se pro změnu míč odrazil od tyče do hlavy nešťastného Givena a do sítě.