Rubriky:

ME do 21 let

Mazuch běsnil: Váchova nezodpovědnost nás stála olympiádu

26. června 2011 09:00

Byl vytočený, že raději bez velkých průtahů ihned po závěrečném hvizdu sudího prchnul do šatny. Obránce českého fotbalového výběru do 21 let Ondřej Mazuch měl po sobotní prohře s Běloruskem (0:1) na ME v dánském Aalborgu tmu před očima. Jindy ledově klidný zadák těžce nesl nezdar v boji o poslední volné místo na olympijském turnaji 2012. „Tuhle prohru budu rozdýchávat dlouho. A vůbec přitom nejde o skutečnost, že už nemohu hrát za mládežnickou reprezentaci,“ kabonil se dvaadvacetiletý reprezentant.

 

Jan Handrejch, Právo

V čem spatřujete hlavní příčinu prohry s běloruskou reprezentací v boji o 3. místo na ME, které znamenalo postup na olympijské hry v Londýně?

Než jsme začali hrát v deseti, soupeře jsme přehrávali. Bělorusové byli o dvě třídy horší než Švýcarsko, jemuž jsme podlehli v prodloužení v semifinále. Normálně takovému soupeři musíme dva tři góly za poločas a utkání je vyřešené. Jenže zase jsme nevyužili žádnou z těch mála šancí, které jsme si připravili. Nicméně i tak jsme měli utkání zvládnout.

Ale po přestávce už český tým průběh zápasu neovládal.

Ano. Je pravda, že druhý poločas už zase z naší strany nebyl dobrý. Bělorusové nás přehrávali. Nebyli jsme schopní si nic vytvořit s výjimkou dvou šancí Libora Kozáka. Jednou brankář soupeře zastavoval míč odražený od tyčky na brankové čáře. Kdybychom měli štěstí, už bychom vedení ubránili. Takhle je nám k ničemu, že jsme prolezli z neuvěřitelně těžké skupiny.

Byl klíčovým okamžikem zápas zkrat záložníka Váchy, který dostal po hraní rukou v pokutovém území soupeře druhou žlutou kartu a byl vyloučen?

Je nepochopitelné, že udělá něco takového v zápase, kdy jde o olympijské hry! To si přece nemůže dovolit. Zbývá patnáct minut do konce utkání. Věděl, že má jednu žlutou kartu a hraje nesmyslně rukou. Kdyby druhé napomenutí přišlo po souboji nebo by zachraňoval rukou situaci na brankové čáře, měl bych pro jeho reakci pochopení. Ale tohle... Nemá respekt k mužstvu! Jde o jeho nezodpovědnost, která nás stála olympiádu!

Lukáš Vácha v zápase s Běloruskem, ve kterém viděl zbytečnou červenou kartu a svůj tým oslabil.Lukáš Vácha v zápase s Běloruskem, ve kterém viděl zbytečnou červenou kartu a svůj tým oslabil.foto: Reuters/Henning Bagger

Po semifinálovém nezdaru se Švýcarskem jste v kabině držel k mužstvu proslov. Jaká byla vaše reakce po prohře s Běloruskem?

Nemělo smysl cokoliv říkat. Rezignoval jsem. Byl konec a ničemu nepomůže, jestli si v kabině vynadáme. Měli jsme velkou šanci postoupit na olympijské hry. Myslím, že dlouho se nemusí stejná příležitost opakovat.

Existovala po trefě Filipenka tři minuty před koncem naděje, že zápas vyrovnáte a dovedete do prodloužení?

Myslím, že jsme v deseti neměli síly na obrat. Kdyby se Libor Kozák v nastavení trefil, bylo by bez jednoho vyloučeného hráče a bez možnosti dalšího střídání strašně složité přežít prodloužení do pokutových kopů.

Radek Malina (Aalborg), Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: ME do 21 let

Filtr článků - ME do 21 let


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..