AARHUS

Fotbalisté Španělska do jednadvaceti let navázali na triumf reprezentačního áčka a v sobotu se v dánském Aarhusu po finálové výhře nad Švýcarskem rovněž stali mistry Evropy ve své kategorii. K výhře 2:0 přispěl gólem i záložník Barcelony Thiago Alcantará, jenž překonal soupeřova gólmana Sommera nádherným lobem z takřka čtyřiceti metrů.

Španělští fotbalisté se radují z nádherné trefy Thiaga (třetí zprava) ve finálovém zápase ME do 21 let proti Švýcarsku.

Španěly nasměroval za třetím titulem na ME fotbalistů do jednadvaceti let v historii v prvním poločase Herrera, uklidňující druhou trefu pak devět minut před koncem přidal Thiago Alcantará. Ten se chystal rozehrát přímý kop ze vzdálenosti zhruba čtyřiceti metrů od švýcarské branky, když si všiml, že gólman Sommer není v ideálním postavení. Parádní lob švýcarského brankáře přeplachtil a zapadl přesně pod břevno.

Svěřenci kouče Louise Milly tak vyhráli mistrovství Evropy jednadvacítek po třinácti letech.