Rubriky:

MS 2018

Končíš. Krach Poláků na MS odnese kouč

3. července 2018 13:32 - Varšava

U polské fotbalové reprezentace po neúspěchu na mistrovství světa v Rusku skončí trenér Adam Nawalka. Vedení svazu s šedesátiletým koučem neprodlouží smlouvu, která vyprší 30. července.

 

Agencja Gazeta, Reuters

"Rozhodli jsme se, že bude trenérem jen do konce července a další den budeme hledat nového kouče. Budeme se snažit vybudovat národním tým novým způsobem," řekl na tiskové konferenci šéf polského fotbalu Zbigniew Boniek.

Nawalka, který převzal reprezentaci na podzim 2013, s národním týmem v Rusku selhal. Poláci prohráli po matných výkonech první dva zápasy skupiny a závěrečné vítězství nad Japonskem už nemohlo nic změnit na tom, že nepostoupili do vyřazovací fáze.

"Samozřejmě cítím zodpovědnost za to, že jsme nenaplnili očekávání. Nesplnili jsme ambice, plány a očekávání fanoušků," prohlásil Nawalka.

Podle italských médií jsou kandidáty na uvolněné místo italští trenéři Gianni De Biasi a Cesare Prandelli. Dvaašedesátiletý De Biasi v letech 2011 až 2017 vedl národní tým Albánie, s kterou poprvé v historii postoupil na mistrovství Evropy. Šedesátiletý Prandelli v letech 2010 až 2014 koučoval výběr Itálie.

ČTK

Časová osa: MS 2018

Filtr článků - MS 2018


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

           
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Play-off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..