Rubriky:

Ostatní

Viceprezident bratislavského Slovanu zaplatí pokutu 5000 eur za hajlování

3. září 2019 18:27 - Bratislava

Specializovaný trestní soud v Banské Bystrici v úterý uložil viceprezidentu ŠK Slovan Bratislava Ivanu Kmotríkovi mladšímu pokutu ve výši 5000 eur (téměř 130 tisíc korun) za přečin sympatie k hnutí směřujícímu k potlačení základních práv a svobod. V květnu 2018 po utkání v Trnavě použil šéf Slovanu nacistický pozdrav zdviženou pravicí.

 

ŠK Slovan Bratislava

„Pro případ, že by výkon peněžního trestu mohl být úmyslně zmařený, stanovil soud náhradní trest odnětí svobody ve výměru šesti měsíců," řekla agentuře TASR mluvčí soudu Katarína Kudjáková.

Na Kmotríka mladšího podal žalobu úřad speciální prokuratury. „V přítomnosti vícero osob prudce předpažil pravou ruku s otevřenou vystřenou dlaní otočenou směrem k zemi se spojenými prsty nad úroveň své hlavy, přičemž vyslovil slova Heil Hitler," uvedla v odůvodnění prokuratura. K předmětné události došlo po finále Slovnaft Cup 2017/2018 mezi Slovanem a Ružomberkem v Trnavě.

Disciplinární komise Slovenského fotbalového svazu loni potrestala Kmotríka mladšího pokutou ve výši 10 tisíc eur (přes čtvrt milionů korun) za hrubé nesportovní chování.

Ivan Vilček, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní