Nigérie získala na MS do 17 let třetí zlato v historii

SOUL

Fotbalisté Nigérie získali na mistrovství světa hráčů do sedmnácti let pro svou zemi třetí titul v historii. Nástupci šampiónů z let 1985 a 1993 porazili v nedělním finále v jihokorejském Soulu své španělské vrstevníky v penaltovém rozstřelu.

Vyvrcholení turnaje skončilo po 120 minutách bezbrankovou remízou. V rozstřelu pak Španělé, kteří se museli obejít bez své potrestané hvězdy Bojana Krkiče z Barcelony, ani jednou neskórovali a prohráli 0:3.

Bronzové medaile získali Němci, kteří porazili Ghanu 2:1. O jejich vítězství rozhodl v druhé minutě nastaveného času Alexander Esswein z Kaiserslauternu, jenž byl vzápětí vyloučen, protože si při oslavě gólu svlékl dres a dostal druhou žlutou kartu. První německou branku vstřelil kapitán týmu Toni Kroos, talentovaný záložník z Bayernu Mnichov, který skóroval na turnaji už popáté.

Němci dosáhli třetím místem druhého největšího úspěchu v této kategorii. V roce 1985 došli jejich předchůdci až do finále, v němž podlehli právě Nigérii.