Rubriky:

Ostatní

Bohemians Praha chce po fotbalovém svazu 51 miliónů korun

30. ledna 2008 12:37 - PRAHA

Druholigový fotbalový klub Bohemians Praha podal na Českomoravský fotbalový svaz žalobu, v níž požaduje 51 miliónů korun jako náhradu ušlého zisku od sponzorů. Informoval o tom ČMFS v prohlášení pro média. Spor, který se táhne už od roku 2005, a v jehož průběhu podal klub už celkem sedm různých žalob, tak vstupuje do nové fáze. V ní už nejde o uznání názvu nebo o platnost valných hromad, ale o poměrně značnou sumu.

Kdyby soud žalobě vyhověl, znamenalo by to podle ČMFS velmi citelný až likvidační zásah do fungování svazu. Z prohlášení, které podepsal předseda svazu Pavel Mokrý, vyplývá, že svaz možná bude muset kvůli tomuto sporu vytvořit zvláštní rozpočtovou rezervu a zrušit některé naplánované akce.

Spor začal v roce 2005, kdy původní Bohemians přišli kvůli finančním problémům o licenci a byl na ně vyhlášen konkurz. O nástupnická práva se přihlásilo družstvo fanoušků, která díky finanční sbírce založilo nový klub, z něhož vznikl současný prvoligový klub Bohemians 1905. Současně ale vznikl také klub s dnešním názvem Bohemians Praha, který do té doby hrál pod jménem Střížkov.

Fotbalový svaz uznal za nástupce družstvo fanoušků, jejich konkurenta dokonce vyloučil ze soutěže, ale po rozhodnutí soudu mu musel účast umožnit. Dnes Bohemians Praha hrají ve druhé lize a teď požadují více než 50 miliónů jako ušlý zisk od sponzorů. Dalších až devět miliónů mohou tvořit náklady řízení a úroky z prodlení.

Fotbalový svaz předpokládá, že za novým případem opět stojí Ondřej Lněnička, který na svaz podal již šest žalob, přestože je předsedou odvolací komise ČMFS. Kvůli podezření ze střetu zájmů čelí kárné žalobě.

 

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní