Rangers po pěti letech vyhráli Skotský pohár

GLASGOW

Fotbalisté Glasgow Rangers vyhráli po pěti letech Skotský pohár, přestože v sobotním finále v Hampden Parku s druholigovým Queen of South promrhali dvougólové vedení. Vítězství 3:2 jim nakonec zajistil druhým gólem v utkání 18 minut před koncem Kris Boyd.

Rangers, kteří v březnu vyhráli i Ligový pohár, si alespoň částečně vylepšili náladu po nevydařeném finiši skotské ligy, v níž skončili na druhém místě.

Queen of South stačily ve druhém poločase na smazání dvougólové ztráty po trefách Boyda a Damarcuse Beaslyho z první půle jen tři minuty. V 50. snížil Steve Tosh, chvíli nato vyrovnal Jim Thomson.

Boyd, který dvěma góly zopakoval výkon z finále Ligového poháru, rozhodl o vítězství v 72. minutě, kdy se trefil hlavou po Beasleyho rohovém kopu.

Glasgow Rangers - Queen of South 3:2 (2:0)
Branky: 33. a 72. Boyd, 43. Beasley - 50. Tosh, 53. Thomson.