Jihoafrický brankář odmítl chytat spornou penaltu

MONTEVIDEO

O málo vídanou věc se v přípravném utkání fotbalistů do 20 let v Uruguayi postaral brankář Jihoafrické republiky Inthema. Když rozhodčí nařídil podle něj nespravedlivě penaltu, odmítl ji chytit a střelu jen sledoval mimo branku opřený o tyč.

Sudí nařídil penaltu v 75. minutě utkání v Montevideu za stavu 2:1 pro domácí. Naštvaný Inthema se na protest postavil mimo branku, opřel se o tyč a nepohnul se ani ve chvíli, kdy Jonathan Charquero poslal míč pomalou střelou doprostřed branky a zvýšil na konečných 3:1.

"Rozhodně si nemyslím, že měl kvůli tomu dát penaltu vedle. Každý zápas bereme velmi vážně," citovala agentura DPA uruguayského kouče Diega Aguirreho.

O netradiční věc se postaral v přípravném utkání s Ázerbájdžánem (7:0) také trenér anglické jednadvacítky Stuart Pearce. Ten za stavu 6:0 poslal na hřiště v 75. minutě do útoku místo zraněného Leeho Cattermolea náhradního brankáře Joe Lewise.

"Všechny hráče do pole jsme už vystřídali a Joe se nabídl, že klidně do útoku půjde. Rozhodně jsme tím nechtěli soupeře nějak zesměšňovat," řekl Pearce. "Joe si po zápase myslel, že hrál stejně dobře jako Frazier Campbell. Asi mu budeme muset pustit video..." přidal kouč, který už jednou podobný tah udělal, když před čtyřmi lety vedl Manchester City a poslal v ligovém duelu do útoku Davida Jamese.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.