Rubriky:

Ostatní

Lavička se Sydney v přípravě válí, přátelák s Middlesbrough odmítl

25. června 2009 14:50 - SYDNEY/PRAHA

Úctyhodnou bilanci vyhraných všech sedmi zápasů bez inkasovaného gólu má český fotbalový trenér Sydney FC Vítězslav Lavička se svým týmem v přípravě na novou sezónu v australské nejvyšší soutěži. Bývalý kouč například Sparty a Liberce má ještě vyhlídnuté dvě posily do obrany a avizovaný přátelský zápas s anglickým Middlesbrough zrušil, soupeř prý není dost atraktivní.

Od chvíle, co se trenér Lavička chopil týmu Sydney FC, kvitují australská média jeho přístup, v němž od hráčů vyžaduje disciplinu a profesionalitu. Ta nyní na začátku přípravy nese ovoce. Jeho svěřenci totiž ve všech sedmi odehraných utkáních vyhráli a ani jednou dokonce neobdrželi branku.

Bývalého kouče české jednadvacítky přesto tlačí bota v defenzivě, a právě na tento post si vyhlédl dvě posily, které mají jednak zacelit mezeru po Tonym Popovicovi, jenž v minulé sezóně ukončil kariéru, a za druhé tím chce vedení Sydney FC naplnit kvótu zahraničních hráčů. Řekl to pro list News Limited manažer klubu David Mason, jenž ovšem jména dvou legionářů neodtajnil.

Lavička již v Austrálii přivítal svého bývalého svěřence ze Sparty a Liberce Karola Kisela a nyní se intenzivně zajímá o levého beka a středního obránce. „On ví přesně, jakého hráče má sledovat,“ je zřejmé i pro manažera klubu Masona. „Jsme na dobré cestě oba hráče podepsat,“ dodal.

Middlesbrough neláká

Pátý tým uplynulého ročníku odmítl sehrát přípravný duel s anglickým týmem Middlesbrough, který se nedokázal udržet v Premier League, a podle slov generálního manažera tím není pro Sydney FC dostatečně zajímavý.

„Přátelský zápas proti Middlesbrough pro nás nebyl už tak atraktivní poté, co klub z nejvyšší anglické ligy sestoupil,“ řekl pro australský The Daily Telegraph Mason s tím, že si hlavní kouč týmu přeje sehrát víc utkání s týmy z domácí ligy.

Lavičkův celek se tak v sobotu večer postaví nováčkovi soutěže North Queensland Fury, za něž vinou přetrvávajícího zranění patrně ještě nenastoupí šestadvacetinásobný anglický reprezentant Robbie Fowler.

mv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní