Rubriky:

Ostatní

VIDEO: Nejrychlejší gól ve fotbale padl v Saudské Arábii

10. listopadu 2009 09:00 - PRAHA

S velkou pravděpodobností se branka Navafa Al Abída z víkenodového utkání saúdskoarabského Poháru mezi týmy Al Hilál a Al Šoalah zapíše do historie jako nejrychlejší gól v historii. Útočník domácích Al Abíd se hned po hvizdu nijak nerozpakoval a tvrdou střelou překonal gólmana soupeře. Podle místních médií toho dosáhl v čase dvou sekund od začátku duelu.

Víkendový zápas Poháru Prince Fajsala se možná zapíše do historie, protože mladý forvard týmu Al Hilál překonal defenzívu protivníka ve velice krátkém čase. Možná i nejkratším, v jakém kdy gól na profesionální úrovni padl. Útočník Navaf Al Abíd se tvrdě opřel do míče hned po prvotním hvizdu rozhodčího a k překvapení všech překonal brankáře týmu Al Šoalah.

Čas 2,8 sekundy z utkání uruguayské ligy mezi týmy Rio Negrem a Sorianem byl doposud v profesionálním fotbale datován jako ten rekordní. V zimě roku 1998 totiž jen necelé tři sekundy trvalo Argentinci Ricardu Oliveirovi, než překonal brankáře Sorianu.

V české lize patří primát švýcarskému útočníkovi Mauru Lustrinellimu, jenž se v dubnu roku 2006 v dresu Sparty prosadil proti Jablonci už po jedenácti vteřinách zápasu.

mv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní