Rubriky:

Ostatní

Novým koučem brazilské reprezentace se stal Mano Menezes

24. července 2010 17:29 - SAO PAULO

Novým trenérem brazilské fotbalové reprezentace se stal Mano Menezes, který doposud vedl tým Corinthians. Brazilský fotbalový svaz osmačtyřicetiletému kouči nabídl funkci poté, co předchozího kandidáta Muricyho Ramalha odmítlo uvolnit Fluminense. Menezes u týmu vystřídá po čtyřech letech Carlose Dungu.

 

Siphiwe Sibeko , Reuters

"Celé Brazílii chci říct, že nabídku oficiálně se spokojeností a pýchou přijímám," uvedl v sobotu Menezes na tiskové konferenci.

"Naše rozhodnutí ovlivnilo to, že potřebujeme zahájit okamžité přebudování národního týmu," napsal ráno pro svazové stránky prezident federace Ricardo Teixeira s tím, že kouč Corinthians do takové koncepce zapadá.

Menezes byl jedním z trojice trenérů, o které měli svazoví funkcionáři zájem. V pátek oslovil Teixeira nejprve trenéra Fluminense Ramalha, jeho klub mu ale vzápětí nedal svolení k odchodu a z angažmá čtyřiapadesátiletého kouče sešlo.

Menezes se ujal týmu Corinthians po sestupu do druhé ligy v roce 2008 a pomohl mu k návratu do nejvyšší soutěže. V posledním ročníku pak s mužstvem ze Sao Paula vybojoval pohárové vítězství. Z druhé ligy předtím vytáhl i Grémio, s nímž v roce 2007 vybojoval druhé místo v jihoamerickém Poháru osvoboditelů.

První nominaci reprezentace pětinásobných mistrů sestaví nový kouč pro přípravné utkání proti Spojeným státům americkým, které je na programu 10. srpna v New Jersey.

Carlos Dunga skončil u brazilské reprezentace po porážce s Nizozemskem ve čtvrtfinále světového šampionátu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní