Gabon a Tunisko jsou ve čtvrtfinále afrického šampionátu

LIBREVILLE

Po Rovníkové Guineji postoupil do čtvrtfinále afrického fotbalového šampionátu také druhý spolupořadatel Gabon. Spolu s ním jde ze základní skupiny C dál Tunisko. Oba týmy jsou po dvou zápasech stoprocentní.

Gabon dnes v přímém souboji vyřadil jednoho ze spolufavoritů turnaje Maroko, které v dramatickém závěru zdolal 3:2. Maročané přitom měli bod na dosah, neboť v první nastavené minutě vyrovnal z pokutového kopu na 2:2 svým druhým gólem v zápase Chardžá. Domácí však šli za vítězstvím a několik minut nato Mbanangoye z trestného kopu vstřelil rozhodující branku.

Také v utkání Tuniska s Nigerem padl vítězný gól až v závěru. Konečné skóre 2:1 stanovil v poslední minutě řádné hrací doby útočník Auxerre Džimaa.