Rubriky:

Ostatní

Je Zlatý míč FIFA podraz? Rosický prý místo Messiho hlasoval pro Balotelliho

14. ledna 2013 18:04 - Dauhá / Praha

Katarská televizní stanice Al-Jazeera rozpoutala ve fotbalovém světě velkou aféru, když se opřela do Mezinárodní fotbalové federace FIFA. Tu nařkla z manipulace s hlasy při volbě držitele Zlatého míče. A jednu z klíčových postav údajně hraje kapitán národního týmu ČR Tomáš Rosický - jeho volba měla být podle katarské stanice zmanipulována. Podobně se měla FIFA zachovat i u dalších fotbalistů - Brazilce Thiaga Silvy, Švéda Ibrahimoviče nebo trenéra Kolumbie Josého Pekermana. O aféře informuje také server španělského listu Marca.

 

Michael Buholzer, Reuters

To vše měli činovníci FIFA udělat proto, aby zajistili rekordní čtvrté prvenství v řadě pro Argentince Lionela Messiho. Opora Barcelony v hlasování znovu skončila před Portugalcem Cristianem Ronaldem z Realu Madrid.

Ve Zlatém míči FIFA volí reprezentační kapitáni, trenéři a také okruh vybraných novinářů. Fámy o tom, že Rosický hlasoval pro italského rebela Balotelliho, se těžko zakládají na pravdě. Záložník Arsenalu volil jako prvního Messiho, na druhé místo dal Ronalda a svůj výběr uzavřel na třetí pozici svým bývalým spoluhráčem van Persiem.

Katarská Al-Jazeera ale trvá na svém a dál mluví o podvodu. Přitom přináší dokonce i Rosického citaci: „Hlasoval jsem pro Balotelliho, ovšem FIFA můj hlas připsala Messimu," údajně prohlásil český záložník. Podobně zděšeně reagoval také Brazilec Thiago Silva. „Svůj hlas jsem dal Balotellimu. Jenže podle FIFA jsem hlasoval pro Messiho. Je smutné, že se něco takového děje."

Mezinárodní fotbalová federace se proti tomuto obvinění okamžitě ohradila. „Je to falešná zpráva, udělali jsme nezbytné kontroly a můžeme potvrdit, že všechny hlasy byly správně započítané i sečtené," prohlásil mluvčí FIFA.

Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní