USA - Honduras 2:1Fotbalisté USA zahájili díky Dempseymu vítězně Zlatý pohár

Obhájci titulu Američané zahájili vítězně fotbalový Zlatý pohár. Díky dvěma gólům útočníka Clinta Dempseyho porazili Honduras 2:1. Ve druhém utkání skupiny A remizovala Panama s Haiti 1:1.

Americký fotbalista Clint Dempsey v utkání proti Hondurasu.

Mistrovství Severní a Střední Ameriky začalo v USA jen dva dny poté, co ženská reprezentace Spojených států potřetí vyhrála mistrovství světa. A jejich kolegové dopřáli fanouškům další radost. V texaském Friscu vyhráli svěřenci Jürgena Klinsmanna i potřinácté úvodní zápas Zlatého poháru.

Proti účastníkovi loňského MS Hondurasu se Dempsey poprvé prosadil v 25. minutě. Brankář Escober vyrazil Altidoreovu střelu Dempseymu přesně na hlavu a ten dostal 22 tisíc fanoušků do varu. Druhý gól přidal Dempsey v 64. minutě, když opět hlavou poslal míč do sítě po Bradleyho centru. Honduras o chvíli později už jen snížil.

"Nebyl to zrovna náš nejlepší zápas, takže jsme šťastní, že máme na začátek tři body. Soupeř hrál hodně agresivně a dělal nám problémy," řekl hrdina zápasu Dempsey.