Rubriky:

Ostatní

Odchod ve velkém stylu. Fotbalová legenda se rozloučila s kariérou ziskem trofeje

16. listopadu 2015 15:18 - New York

Španělský fotbalista Raúl González zakončil mimořádně úspěšnou kariéru stylově ziskem vítězné trofeje v nižší zámořské soutěži NASL s týmem New York Cosmos. Osmatřicetiletý legendární útočník si nyní chce trochu odpočinout a nevyloučil, že poté bude pracovat pro svůj někdejší klub Real Madrid.

 

Brendan Mcdermid, Reuters

"Rozhodl jsem se prostě skončit. Začíná pro mě nový život s dalšími projekty. Jsem šťastný, ale abych byl upřímný, tak i trochu smutný," řekl dojatý Raúl po posledním zápase kariéry.

V něm sice neskóroval, ale i tak mohl slavit, protože s New Yorkem Cosmos vyhrál finále NASL League nad Ottawou Fury 3:2. Při jeho rozlučce se navíc povedlo vytvořit nový divácký rekord soutěže, na stadión dorazilo 10 166 fanoušků.

"Je to jako sen zakončit kariéru ziskem trofeje. Strávil jsem tady úžasný rok, ale asi před třemi měsíci jsem se rozhodl, že skončím. Cítím, že je třeba se posunout v životě dál," uvedl Raúl, který do Cosmosu přišel loni na podzim a působil tam i jako poradce mládežnické akademie.

Vrátí se do Realu?

Zatím neví, co bude po odchodu do fotbalového "důchodu" dělat. Možná se vrátí do Realu, v jehož barvách prožil nejzářivější momenty kariéry. Teprve před měsícem přišel o pozici nejlepšího střelce historie Bílého baletu s 323 brankami, když jej překonal Cristiano Ronaldo.

"Real mi nabízí návrat vždy. Mám dveře otevřené, ale žádná konkrétní nabídka teď není na stole a ani na to není ten správný čas. Teď je čas na odpočinek," uvedl.

"Rozhodl jsem se odejít do důchodu a tam bude čas na to se vrátit (do Realu) nebo ne. Budoucnost rozhodne, ale Real budu nadále podporovat," prohlásil Raúl, který za Real začal hrát v roce 1994 a třikrát s ním vyhrál Ligu mistrů a šestkrát španělský titul.

Po odchodu z Madridu v roce 2010 nastupoval dva roky za Schalke a další dva v katarském týmu Al Sadd. Raúl také dlouho držel střelecké rekordy v Lize mistrů a v pohárových soutěžích UEFA.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní