Rubriky:

Ostatní

Platini se odvolal k FIFA proti zákazu působení ve fotbale

12. ledna 2016 11:04 - Curych
(Aktualizováno: 12. ledna 2016 13:27)

Suspendovaný prezident UEFA Michel Platini se formálně odvolal k příslušné komisi FIFA proti osmiletému zákazu působení ve fotbale. Trest se naopak zdá příliš mírný vyšetřovatelům z etické komise, kteří se hodlají taktéž odvolat a požadují doživotní zákaz.

 

Michael Probst, ČTK/AP

Platini byl spolu s dosluhujícím šéfem FIFA Seppem Blatterem v prosinci suspendován na osm let za podezřelou finanční transakci z roku 2011. Bývalý vynikající záložník tehdy obdržel od Blattera dva miliony švýcarských franků, údajně za poradenskou činnost v letech 1999 až 2002. Neexistuje o tom ale žádný doklad.

Trojnásobný vítěz Zlatého míče Platini uvedl, že se proti trestu odvolá k arbitrážnímu soudu pro sport v Lausanne, nejprve ale musí jeho případ projednat odvolací komise FIFA. I proto velký favorit na funkci prezidenta FIFA minulý týden oznámil, že svou snahu zúčastnit se 26. února voleb definitivně vzdává.

Platini a Blatter byli suspendováni za porušení etických pravidel, nicméně vyhnuli se přísnějšímu trestu, protože jim nebyla dokázána korupce. Vyšetřovací sekce etické komise však považuje suspendaci na osm let za příliš shovívavou a její mluvčí dnes uvedl, že se hodlá proti výši trestu odvolat.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní