Tomu se říká sprcha! Fanoušci zasypali trávník panenkami

Rosario

Městská derby patří mezi nejzajímavější bitvy, které se na fotbalových trávnících odehrávají. Kotle obou táborů mají zvýšenou motivaci. A když se vyhraje, stane se odvěký rival terčem cílených posměšků. Tak jako o uplynulém víkendu v nejvyšší argentinské lize.

Fanoušci naházeli na hřiště panenky

Rosario Central a Newell´s Old Boys. Dva kluby z argentinského města Rosario. Oba hrají nejvyšší soutěž a minulý týden se střetly ve 24. kole. Rosario Central zvítězilo na hřišti svého úhlavního soka 3:1 a fanoušci méně slavného celku mohli začít slavit.

Dozvuky bujarých radovánek byly k vidění i v dalším ligovém utkání. V 25. minutě nedělního duelu proti Racingu zasypali příznivci trávník desítkami panenek, které byly oblečeny v dresu Newell´s Old Boys. Svým chováním chtěli jasně připomenout, kdo týden staré městské derby opanoval. Utkání bylo na pár minut přerušeno, protože pořadatelům chvíli trvalo, než dětské hračky odklidili.

Na vlně hrající klub porazil i Racing (4:1) a připsal si čtvrtou výhru z posledních pěti zápasů. To slavnější Newell´s Old Boys se z týden staré porážky nevzpamatovali a o víkendu padli s Bocou Juniors 0:1 a připsali si třetí prohru v řadě. Přesto jim po pětadvaceti kolech Primera División patří čtvrtá pozice, Rosario Central jsou desátí.