Šmicer: Takový zápas jsem potřeboval

25. září 2008 19:29 - VOTICE

Fotbalisté pražské Slavie si ve třetím kole Poháru ČMFS poradili na půdě divizních Votic a po výhře 2:1 postupují do čtvrtého kola. Poprvé po květnovém zranění nastoupil v základní sestavě Vladimír Šmicer. „Jsem spokojen. Byl to pro mě ideální soupeř. Takové utkání jsem potřeboval,“ přiznal po utkání Šmicer.

Poprvé od květnového zranění nastoupil Vladimír Šmicer v dresu Slavie v základní sestavě. „Jsem po hodině na hřišti spokojený. Byl to pro mě ideální soupeř, takový zápas jsem potřeboval,“ řekl krátce po vystřídání středopolař sešívaných.

O zápasech pražských "S" čtěte zde.

Šmicer mohl svůj výkon okořenit i vstřelenou brankou, ale ani jednu ze šancí neproměnil. „Jednou jsem mířil vedle, podruhé mě vychytal gólman. Je to škoda, protože jsem branku chtěl dát,“ posteskl si Šmicer, který se na trávníku potkal s bývalými spoluhráči z reprezentace Zdeňkem Svobodou a Michalem Horňákem. „Mluvili jsme spolu, bylo moc příjemné je opět vidět. Jsem rád, že ještě někteří moji vrstevníci aktivně hrají,“ doplnil Šmicer.

Volešák: Chtěl jsem se ukázat

Radost ze shledání po letech měl i votický Zdeněk Svoboda. Bývalý reprezentant a dlouholetý hráč pražské Sparty, který v současné době působí na Letné v roli trenéra rezervy, řekl: „Jsem moc rád, že jsme se se Šmícou viděli. Jen mě mrzí, že jsme nevyhráli. Slavia hru kontrolovala, ale je škoda, že jsme nedokázali v závěru úspěšně zakončit brejk,“ posteskl si Svoboda.

Dvě vstřelené branky velmi potěšily Ladislava Volešáka. Bývalý hráč Sparty totiž nenastupuje pravidelně v základní sestavě Jarolímova výběru. „Byla to pro mě šance se ukázat. Doufám, že mně vstřelené branky pomohou do základní sestavy,“ řekl Volešák a pokračoval: „Po prvním poločase jsme měli vést 3:0 a bylo by po zápase.“ Před utkáním si určitě nejen on vzpomněl na loňský pohárový výbuch na hřišti Líšně, kde sešívaní ostudně vypadli. „Něco takového jsme nechtěli dopustit,“  doznal Volešák.

Jan Cícha, Sport.cz

Časová osa: MOL Cup

Filtr článků - MOL Cup


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Patička stránky: