Rubriky:

MOL Cup

Finalisté Poháru ČMFS si dovezou na Strahov fanoušky

19. května 2009 16:19 - PRAHA

Fotbalové kluby FK Teplice i 1. FC Slovácko se před vzájemným soubojem ve finále Poháru ČMFS snaží, aby se v zápase 27. května na Strahově mohly spolehnout na podporu svých fanoušků. Oba celky přichystaly pro své příznivce levné autobusové zájezdy. Zatímco z východní Moravy pojedou fandové do Prahy za 20 korun, příznivci z Teplic a okolí zaplatí padesátikorunu.

Oba kluby o úspěch v domácím poháru hodně stojí. Vedle trofeje je ve hře i postup do 4. předkola Evropské ligy, což by pro Teplice znamenalo komfortní splnění předsezonních cílů, pro druholigové Slovácko dokonce největší úspěch v historii. I proto se kluby rozhodly zorganizovat a finančně podpořit cestu svých fanoušků.

"Jeden autobus stojí okolo sedmi tisíc korun, takže při padesáti lidech je jasné, že většinu platíme my," řekl v úterý ČTK teplický ředitel František Hrdlička. Moravský klub dokonce přispěje fanouškům desetikorunou i na vstupenku, jejíž základní cena je 80 korun.

Slovácko dalo k dispozici 25 autobusů, a pokud je vyprodá, bude se moci v Praze spolehnout na podporu minimálně 1200 fanoušků. Tepličtí jsou v odhadech skromnější a zájem odhadují na několik set svých příznivců. Zatímco Teplice předprodej otevřely dnes odpoledne, na Slovácku se od pondělí zaplnily už čtyři autobusy.

I když se zdálo, že semifinálový neúspěch Sparty i Slavie připraví závěrečné dějství téměř o veškerý náboj, opak je pravdou. Pocítil to teplický kouč Jiří Plíšek, který se v sobotu zajel podívat na druholigový zápas Slovácka s Karvinou a sklidil spršku nadávek domácích fanoušků. Plíšek Slovácko vedl v jeho sestupové sezoně 2006/07.

Slovácko chtělo hrát finále na stadionu v pražském Edenu, jehož titulárním sponzorem je Synot Tip, sázková firma někdejších vlastníků klubu. Svaz se však i kvůli přání Teplic rozhodl pro Strahov.

ČTK

Zrušit