Rubriky:

Anglie

Premier League : Když se dva perou a třetí se nesměje...

7. listopadu 2006 14:02 - PRAHA

I když to tak na první pohled vypadá, tento článek není o potyčce mezi manažery West Hamu a Arsenalu. Jde tady o mnohem významnější "strkanici" - souboj o mistrovský titul v anglické Premier League. KOMENTÁŘ JAKUBA OTAVY

 

FC Chelsea

V těchto dnech zaplavují sportovní rubriky oslavné články o manažerovi Manchesteru United. A Sir Alex Ferguson si oslavy výročí dvaceti let vlády na Old Trafford náležitě užívá. Jeho svěřenci vstoupili do Premier League nejlépe od roku 1993 a po jedenácti odehraných kolech okupují první příčku tabulky.

Díky jednoznačnému vítězství nad Portsmouthem 3:0 mají United tříbodový náskok před druhou Chelsea, která prohrála derby s Tottenhamem. Rudí ďáblové v posledních týdnech smaží své soupeře ve fotbalovém pekle a svou suverenitou nahánějí nejbližším ostrovním  rivalům hrůzu. Skutečně to vypadá, že Fergusonova armáda je k nezastavení a nekompromisně kráčí vstříc vysněnému titulu.

Prohra v Kodani byla varováním

Vždyť už je také na čase, tříletý mistrovský půst vyvolal v řadách příznivců hrdého klubu pořádný hlad po úspěchu. A to jak na domácí scéně, tak i na evropských kolbištích. A právě z ciziny přilétlo na Old Trafford v minulém týdnu drobné, nikoliv však bezvýznamné varování. Prohru United na hřišti FC Kodaň asi neočekával ani ten největší fotbalový fantasta. Ztráta v Dánsku by sice neměla nijak výrazně zkomplikovat Manchesteru cestu do dalších bojů, ale v případě vítězství už mohli mít Fergusonovi svěřenci postupovou jistotu a stoprocentně se zaměřit pouze na nadcházející důležité ligové souboje. Nyní se však budou i nadále síly a koncentrace tříštit v obavě ze zopakování loňského evropského propadáku.

Navíc podobných výpadků v soubojích s outsidery se United často nedokáží vyvarovat ani v domácí soutěži. Sérii úspěchú pravidelně "okoření" nepochopitelnou ztrátou, kterou doprovází zoufalé výkřiky z úst mnoha vášnivých sázkařů. Možná si ti hraví z vás ještě vzpomenou na jarní zoufalé trhání tiketu po bezbrankové remíze Rudých ďáblů s již nevyhnutelně sestupujícím Sunderlandem. Smolné dubnové odpoledne znamenalo definitivní konec snu o sesazení Chelsea z mistrovského trůnu a fanoušci z Old Trafford jen trnou, aby se podobná tragédie neopakovala i letos.

Ostatní už příliš ztrácejí

Zatím totiž vše nasvědčuje tomu, že nás čeká další nesmírně vyrovnaný a dramatický závod, kterého se však dost možná zůčastní pouze dva soutěžící. Bolton, Portsmouth či Aston Villu totiž nemůžeme, při vší úctě, považovat za vážné kandidáty na titul a Arsenal i Liverpool pomalu ztrácejí vedoucí duo z dohledu. Kanonýry už dělí od ligového lídra desetibodová propast, mají však zápas k dobru.

Liverpool se dokonce i po kompletním počtu odehraných utkání musí smířit s jedenáctibodovým mankem. Jistě, je za námi teprve necelá třetina sezóny a můžeme se dočkat ještě mnoha překvapení. Ale i z dlouhodobého hlediska lze jen těžko předpoládat, že by suveréni z Old Trafford respektive ze Stamford Bridge těžce vydobyté pozice vyklidili. A kdyby se to přeci jen stalo, bude to pro nezaujaté fanoušky jedině dobře.

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..