Arsenal - Tottenham 0:2Čech dvakrát inkasoval, Arsenal v EFL Cupu končí

Londýn/Praha

Petr Čech se postavil mezi tři tyče branky Arsenalu ve středečním čtvrtfinálovém utkání EFL Cupu, výhru 2:0 a postup mezi elitní čtveřici fotbalové soutěže však slavil jeho londýnský konkurent Tottenham. Českého brankáře překonal nejprve v první půli Son Heung-Min, po změně stran dovršil výhru hostí na Emirates Stadium Dele Alli.

Petr Čech v brance Arsenalu inkasuje první gól ve čtvrtfinále EFL Cupu proti Tottenhamu.

Arsenal měl v utkání i smůlu, dvakrát v jeho průběhu trefil tyč soupeřovy branky. Čech neměl proti střelcům gólů příliš šanci zasáhnout, oba se prosadili po nákopech za obranu a tváří v tvář českému kapitánovi Gunners se v koncovce nemýlili. Autora druhé trefy Aliho později fanoušci Arsenalu trefili plastovou lahví do hlavy.

Ve druhém středečním čtvrtfinále udolala Chelsea díky trefě Edena Hazarda z 84. minuty Bournemouth nejtěsnějším rozdílem 1:0 a v semifinále doplnila Tottenham, Manchester City a Burton.