Živě

Pokud Chelsea nezruší trest, stáhne si všechny hráče z hostování

26. března 2019 13:56 - Londýn

Fotbalová Chelsea se 11. dubna bude při slyšení před odvolací komisí FIFA bránit proti ročnímu zákazu přestupů, který dostala za porušení pravidel o uzavírání smluv s mladými hráči. Pokud zůstane trest v platnosti, podle obránce Andrease Christensena by se klub snažil přes léto udržet všechny kmenové hráče. Znamenalo by to, že v Chelsea by zůstal i český reprezentant Tomáš Kalas, který nyní hostuje v druholigovém Bristolu.

 

John Sibley, Reuters

Pětadvacetiletý odchovanec Olomouce patří Chelsea už od roku 2010, ale dosud za ni v Premier League nastoupil jen ke dvěma zápasům. Většinu času strávil na hostování v jiných týmech. Přesto před dvěma lety podepsal s londýnským celkem smlouvu až do roku 2021.

Na odchod vedle dvaadvacetiletého Christiansena, kolem kterého v minulosti kroužily Bayern Mnichov a Barcelona, bude možná muset zapomenout také Eden Hazard, jenž v minulém roce přiznal, že je jeho snem hrát za Real Madrid. Po návratu Zinédina Zidana na lavičku Bílého baletu zesílily spekulace o příchodu osmadvacetiletého Belgičana do Madridu.

Eden Hazard v dresu Chelsea.

David Klein, Reuters

Chelsea sice jakékoliv provinění odmítla, přesto byla v únoru potrestána za podepsání smluv s 29 zahraničními fotbalisty, kterým ještě nebylo 18 let. Klub proto nemůže posilovat před příští sezonou, ani za rok v zimě a musí zaplatit pokutu 600 000 švýcarských franků (asi 13,5 milionu korun).

Pravidla FIFA přestupy mladistvých umožňují v jasně definovaných případech. Federace mimo jiné posuzuje, jestli se hráčovi rodiče do země stěhují jen kvůli fotbalu, nebo žijí blíž k jiné zemi. Výjimku mají mladí fotbalisté v Evropě, kterým je povoleno měnit kluby v případě, že mají zajištěno studium a bydlení.

Brankář Chelsea Kepa Arrizabalaga.

John Sibley, Reuters

Chelsea chtěla docílit odložení trestu, dokud nebude posouzeno její odvolání. FIFA v minulosti podobnou výjimku udělila například Barceloně, která tak navzdory zákazu v roce 2014 mohla přivést Luise Suáreze, Ivana Rakitiče, Thomase Vermaelena nebo Marca-Andrého ter Stegena. O rok později CAS odvolání katalánského celku zamítl.

Chelsea může usilovat o odložení trestu u sportovní arbitráže CAS. Klub tak ale dosud neučinil. Kromě slyšení čeká Chelsea 11. dubna i úvodní zápas čtvrtfinále Evropské ligy proti Slavii.

ČTK

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..