Čech opět neinkasoval a pomohl Chelsea k výhře 3:0

LONDÝN

Již šestý zápas bez inkasované branky po sobě odehrál český fotbalový brankář Petr Čech. Čistým kontem pomohl Chelsea v anglické lize k vítězství 3:0 nad Middlesbrough, o které se dvěma zásahy z přímého kopu postaral útočník Drogba. Chelsea tak nadále ztrácí šest bodů na vedoucí Manchester United.

Čech byl po svém návratu na trávník po zranění hlavy překonán pouze v prvním zápase proti Liverpoolu. Od té doby neinkasoval ve třech ligových duelech, dvou pohárových utkáních a také ve středu v přátelském zápase české reprezentace. Branku tak nedostal již 540 minut.

Hrdinou dne na Stamford Bridge byl Drogba, který těsně před poločasem otevřel skóre, když z přímého kopu prostřelil zeď a překvapil hostujícího brankáře. Druhá branka padla po teči do té doby dobře bránícího Xaviera. Ten si nešťastně srazil do vlastní branky střelu Robbena, který byl v tu chvíli na hřišti necelou minutu. Také poslední branka padla s přispěním hostujících hráčů, kteří ve zdi tečovali další pokus Drogby z přímého kopu. Útočník z Pobřeží slonoviny tak vede tabulku střelců se 17 brankami.

Drogbův pronásledovatel Cristiano Ronaldo z Manchesteru United zůstává o dva góly za ním, neboť do dnešních zápasů nezasáhl. I bez něj však Manchester porazil předposlední Charlton 2:0. Obvyklé střelce Ronalda a Rooneyho tentokrát nahradili Korejec Pak Či-song a defenzivní záložník Fletcher.

Anglie - 27. kolo:
Reading - Aston Villa 2:0 (16. a 90+1. Sidwell), Chelsea - Middlesbrough 3:0 (45+2. a 83. Drogba, 66. vlastní Xavier), Everton - Blackburn 1:0 (10. Johnson), Manchester United - Charlton 2:0 (24. Pak Či-song, 82. Fletcher), Newcastle - Liverpool 2:1 (26. Martins, 70. Solano z pen. - 8. Bellamy), Sheffield United - Tottenham 2:1 (27. Hulse, 62. Jagielka z pen. - 2. Jenas), West Ham United - Watford 0:1 (12. Henderson z pen.), Portsmouth - Manchester City 2:1 (5. Mendez, 81. Kanu - 62. Corradi).