Rubriky:

Anglie

Policie nechala Haškovi pas, cesta do zámoří je volná

10. července 2003 11:33 - PARDUBICE

Cestu do zámořské NHL má Dominik Hašek volnou. Nebrání mu v ní ani to, že je v České republice stíhán pro pokus o ublížení na zdraví. Za hranice totiž může i stíhaný člověk, pokud mu nebyl odebrán cestovní pas. A to policejní rada ani státní zástupce zatím nenavrhli.

 

ČTK

Podnět k odebrání cestovního pasu by musel směřovat pověřené obci, v tomto případě pardubickému magistrátu. "Neudělali jsme to," potvrdila okresní státní zástupkyně Lenka Strnadová, která případ dozoruje.

Zároveň konstatovala, že vyšetřování brankářova prohřešku stále není u konce. "Poté, co bylo jeho trestní stíhání zahájeno, podal stížnost, která byla zamítnuta. Nyní probíhá klasické vyšetřování. Může být komplikováno pouze tím, že někteří z těch, které potřebujeme vyslechnout, jsou momentálně v cizině a musíme počkat, až se vrátí," konstatovala Strnadová.

:. Kauza Hašek
ZKRAT Rozzuřený Dominátor zmlátil soupeře
POLICIE Zatím žádné obvinění
KOMENTÁŘ Hrdinovo selhání
VIDEO Policie marně shání záznam
DOMINÁTOR SE ZLOBÍ "Každý jiný už by hrál!"
TREST Stop na rok a maximální pokuta
KLUB Trest je příliš tvrdý, odvoláme se
OBVINĚNÍ Hašek převzal dopis od policie

Osmatřicetiletý Hašek je stíhán za to, že 18. května při extraligovém utkání v in-line hokeji v Pardubicích po vzájemném souboji napadl Martina Šílu.

V úterý Hašek oznámil, že se po roční pauze vrátí do NHL. Šestinásobný vítěz Vezinovy trofeje pro nejlepšího gólmana zámořské ligy by měl chytat za Detroit, s nímž loni vybojoval Stanleyův pohár. Zúčastnit by se měl již zářijového kempu.

ČTK, Novinky

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..