Giggse a Sheringhama ocenila britská královna

LONDÝN

Záložník Manchesteru United Ryan Giggs se stal důstojníkem Řádu britského impéria. Podobné pocty se od královny Alžběty II. dostalo i jeho někdejšímu spoluhráči Teddymu Sheringhamovi, který se stal členem Řádu britského impéria. Giggs dostal ocenění za služby britskému fotbalu. Třiatřicetiletý Velšan vyhrál s United devět titulů mistra anglické ligy a během šestnáctileté profesionální kariéry nastupoval pouze v dresu "Rudých ďáblů".

Jednačtyřicetiletý Sheringham se v loňské sezóně v dresu West Hamu postaral o rekord Premier League, když se stal nejstarším střelcem v historii soutěže. Mezi největší okamžiky jeho kariéry patří hlavní role ve strhujícím finiši finále Ligy mistrů z roku 1999, kdy v samém závěru zápasu odstartoval senzační obrat Manchesteru United vyrovnávacím gólem na 1:1. Fotbalisté United nakonec porazili Bayern Mnichov 2:1 a završili takzvané treble, když předtím vyhráli Anglický pohár a ligu.