Anglie

Manchester Utd. - Arsenal 1:1

United neporazili Arsenal, zažívají nejhorší start po 30 letech

30. září 2019 22:55 - Londýn

Fotbalisté Manchesteru United remizovali v domácí dohrávce 7. kola Premier League s Arsenalem 1:1 a zažívají nejhorší start do ligové sezony za třicet let. "Rudým ďáblům" patří s devíti body až desáté místo v tabulce, londýnský tým je čtvrtý.

Dave Thompson, ČTK/AP

United se v hustém dešti na Old Trafford dostali do vedení v poslední minutě prvního poločasu, kdy Scott McTominay lehce tečovanou střela zpoza vápna překonal Bernda Lena.

Arsenal srovnal po chybě domácí obrany v 58. minutě díky gólu Pierra-Emericka Aubameyanga, jenž nebyl původně chybně uznán kvůli ofsajdu. Po konzultaci s videorozhodčím branka platila, proti čemuž zase protestoval Manchester, protože asistent rozhodčího měl praporek zvednut dlouho předtím, než Aubameyang překonal Davida De Geu.

Leicester dal v anglické lize Newcastlu pět gólů a je třetí

Gabonský útočník skóroval v sedmém utkání sezony posedmé, což se naposledy v dresu Arsenalu povedlo před více než dvaceti lety klubové legendě Dennisi Bergkampovi.

Manchester United se do dvouciferného počtu bodů po sedmi zápasech nedostal naposledy v sezoně 1989/90, v níž nakonec obsadil třináctou pozici.