Chelsea s Čechem v brance porazila korejský Suwon

CARSON

Fotbalisté Chelsea zahájili přípravné turné ve Spojených státech vítězstvím 1:0 v kalifornském Carsonu nad korejským týmem Suwon Bluewings. O jedinou branku londýnského týmu, jenž přenechal soupeři své tradiční modré dresy a nastoupil netypicky ve svítivě žlutých, se v úterý postaral v 80. minutě nejlepší střelec minulého ročníku Premier League Didier Drogba.

Čisté konto si v brance Chelsea připsal na úvod přípravného období gólman Petr Čech, jenž se musel mít na pozoru před útočícími Korejci především v prvním poločase. Zřejmě největší příležitost měl ve 24. minutě reprezentant An Čung-hwan, jenž napálil Čecha z patnácti metrů do hrudníku.

V druhém dnešním utkání miniturnaje podlehlo domácí mužstvo Los Angeles Galaxy ještě bez Davida Beckhama 0:3 mexickému týmu Tigres UANL. Atraktivní duel mezi Galaxy a Chelsea je na programu v sobotu, a pokud se umoudří jeho levý kotník, měl by si v něm Beckham odbýt debut v dresu nového zaměstnavatele.