Rubriky:

Anglie

Capellovi hrozí obvinění za zatajování informací soudu

31. března 2008 18:47 - ŘÍM

Trenér anglické fotbalové reprezentace Fabio Capello bude v rodné Itálii vyšetřován kvůli utajování informací před soudem. V pondělí to navrhl vyšetřovatel případu bývalé hráčské agentury GEA, v němž Capello vystupoval jako svědek.

Jak uvedla italská média, bude Capello z křivého svědectví obviněn společně s bývalým ředitelem Juventusu Turín Antoniem Giraudem. Oběma hrozí až šest let vězení.

Capello a Giraudo svědčili v případu šesti mužů, kteří jsou obviněni v rámci kauzy GEA z toho, že vyhrožovali hráčům, kteří nejsou zastupováni agenturou, a naopak protežovali své klienty. Capello u soudu uvedl, že v době svého trenérského působení v italském fotbale nikdy nepřišel do kontaktu s kontrakty fotbalistů a nikdy neslyšel o tom, že by hráči byli nuceni podepisovat nějaké zvláštní smlouvy.

K obviněným patří bývalý generální manažer Juventusu Luciano Moggi, jenž je i jednou z hlavních postav skandálu s ovlivňováním rozhodcích z roku 2006, a hráčský agent Davide Lippi, syn bývalého reprezentačního trenéra Marcella Lippiho.

Capello působil pod Moggim v Juventusu v letech 2004-2006 a také během angažmá v letech 1999-2004 v AS Řím.

Jednašedesátiletý italský kouč, jenž byl v prosinci jmenován druhým zahraničním trenérem anglické reprezentace, je také turínskými úřady vyšetřován kvůli údajným daňovým únikům.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..