Rubriky:

Anglie

Gólman Štěch má ve West Hamu v českém souboji navrch

14. ledna 2009 18:18 - LONDÝN

Teprve osmnáctiletý gólman Marek Štěch začíná zřejmě získávat navrch v českém souboji o post druhého brankáře v anglickém West Hamu. V sobotu si poprvé sedl místo zkušenějšího Jana Laštůvky na lavičku v ligovém zápase s fotbalisty Newcastlu, a když jej trenér v úterý poslal chytat za rezervu, upozornil na sebe výtečným výkonem.

V zápase se zálohou Aston Villy byl Štěch hlavní postavou. "Štěchův heroický výkon udržel Aston Villu na uzdě," hlásil titulek na klubovém webu. Zanedlouho devatenáctiletý brankář předvedl osm těžkých zákroků a především jeho zásluhou skončil zápas bezbrankovou remízou.

Nemusí trvat dlouho a podobné kousky může odchovanec Sparty předvádět i v Premier League. Neotřesitelnou jedničkou West Hamu je sice anglický reprezentant Robert Green, který nechyběl v letošní sezoně ani minutu, ale to se může změnit. Klub je ve finanční tísni a Green patří k nejžádanějším jménům. Největší zájem o něj má údajně Tottenham.

West Ham získal Štěcha v létě 2006 ze Sparty a zařadil ho do své mládežnické akademie. Gólmanův rychlý vzestup začal vloni. V červenci podepsal profesionální smlouvu a v říjnu jej trenér Gianfranco Zola přeřadil z rezervy do prvního týmu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Anglie

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..