Rubriky:

Anglie

O Bednáře se kvůli drogám zajímá i anglická asociace

20. května 2009 11:03 - BIRMINGHAM

Drogovou aférou českého útočníka Romana Bednáře už se zabývá i anglická Fotbalová asociace. Do případu se vložila i hráčská asociace PFA, která kanonýrovi West Bromwiche nabídla lékařskou pomoc a odvykací kúru.

 

www.newsoftheworld.co.uk

Bulvární list News of the World v neděli otiskl fotografie zachycující, jak si Bednář obstarával drogy. Dealerovi údajně o předchozím víkendu zaplatil 400 liber za kokain a dalších 20 za marihuanu. Útočník tvrdí, že drogy nebyly pro něj.

"Hráči mají zakázáno požívat jakékoli drogy, takže musíme zahájit vyšetřování," citoval deník Guardian mluvčího Fotbalové asociace. V případě, že by byl Bednář shledán vinným, mohl by od svazu dostat dlouhý zákaz činnosti.

Do vlastního vyšetřování se pustilo i vedení West Bromwiche, které ihned po vypuknutí skandálu fotbalistu suspendovalo. Na tento týden si naplánovalo schůzku s hráčem i jeho agentem. "Už to zašlo tak daleko, že já jako trenér s tím nic nezmůžu. Nemůžu ho vzít zpátky do mužstva a říct, že se nic neděje. Tohle se prostě nedá zamést pod koberec," řekl ve středu trenér Tony Mowbray deníku Birmingham Mail. Pokud se obvinění prokáže, klub Bednáře zřejmě propustí, napsal list.

Do vlastního vyšetřování se pustilo i vedení West Bromwiche, které ihned po vypuknutí skandálu fotbalistu suspendovalo. Na tento týden si naplánovalo schůzku s hráčem i jeho agentem.

Hráčská asociace Bednářovi nabízí léčení

Bednářovi, který chyběl u nedělní porážky 0:2 s Liverpoolem, jež zpečetila sestup West Bromwiche z Premier League, chce pomoci hráčská asociace. "Aniž bych to chtěl nějak kategorizovat, kdokoli se nechá nachytat v takové situaci, ten má zřejmě nějaký problém. Pokud se (Bednář) rozhodne, že naší nabídky využije, rádi mu pomůžeme," prohlásil Petr Kay, ředitel sportovní kliniky spolupracující s PFA.

Britské listy mezitím připomínají příběhy fotbalových hvězd, jimž kokain zničil kariéru. "Před mnoha lety se ke mně v jednom londýnském klubu přitočil muž, který mi nabídl 'lajnu'. Řekl jsem mu, že jsem profesionální fotbalista, takže nemůžu, ale on mne šokoval. Okamžitě mi vyjmenoval tři prvoligové hvězdy, které s ním šňupaly kokain a na nějaký fotbal kašlaly," napsal v komentáři deníku Metro bývalý kanonýr Crystal Palace a Sheffieldu Mark Bright.

"Vždycky jsem cítil, že brát drogy by byla facka do tváří všech těch lidí, kteří jsou v ochozech a dali by cokoli na světě, aby mohli být na našem místě. Zajímalo by mne, kolik fotbalistů fetuje a počítá s tím, že je nechytnou," napsal Bright, který se zároveň vyslovil pro přísné tresty.

Bednářovo chování nechápu, říká hříšník Ward

Deník Independent připomněl někdejšího hráče Evertonu Marka Warda, který po skončení kariéry ve finanční nouzi nevědomky pronajal dům překupníkům kokainu a nakonec putoval na osm let za mříže.

Ward byl odsouzen za držení kokainu za účelem další distribuce, což není daleko od toho, co podle novin přiznal i Bednář. "Vím, že to od čerstvě propuštěného bude znít divně, ale vážně nechápu, proč se Bednář dostal do pozice, že ho vůbec může někdo obvinit. Nedokážu pochopit, jak může hráč s perspektivou zápasů na Anfield Road nebo Old Trafford riskovat všechno, co má, jen aby se dostal k drogám," řekl Independentu Ward.

Komentátor Independentu Aidan O'Hara si povšiml faktu, že během letošní sezóny mělo problémy s policií už deset hráčů Premier League. "Teď už hledáme jen gólmana, který to někde přežene s pitím a udělá nepořádek. Tohle byl špatný rok pro reputaci prvoligových hvězd. A každý ten případ má jedno společné - vždycky se mluví o milionářské hvězdě a pokaždé se neopomene připomenout, kolik vydělává," napsal Independent.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..