LIVERPOOL

Krize fotbalového Liverpoolu nekončí. Tým trenéra Rafaela Beníteze v pondělí na vlastním hřišti jen remizoval 2:2 s nováčkem z Birminghamu a v posledních devíti soutěžních zápasech si připsal jedinou výhru.

Zklamaný brankář Liverpoolu Pepe Reina

Liverpool poslal do vedení ve 13. minutě David N'Gog, Birmingham ale ještě do přestávky skóre otočil. Nejprve se trefil Christian Benítez a vedení hostujícímu celku na Anfield Road zařídil ve třetí minutě nastavení první půle Cameron Jerome, který střelou zhruba z 30 metrů překvapil brankáře Pepeho Reinu.

Ve druhé půli měl Liverpool místy až drtivý tlak, ale obrana Birminghamu odolávala. Vyrovnat se domácím podařilo až poté, co N'Gog v 71. minutě nafilmoval pád ve vápně a rozhodčí nařídil penaltu, kterou proměnil kapitán Steven Gerrard.

Liverpool pak navzdory velkému tlaku nedokázal strhnout vítězství na svou stranu a po 12. kolech mu patří až sedmá příčka. Slavný klub má na kontě 19 bodů a na vedoucí Chelsea ztrácí 11 bodů.

Anglická fotbalová liga - 12. kolo:
Liverpool - Birmingham 2:2 (13. N'Gog, 71. Gerrard z pen. - 26. Ch. Benítez, 45.+3 Jerome).