Rubriky:

Anglie

VIDEO: Pro Arsenal je konec hodně hořký, i o přímou účast v Lize mistrů může přijít

16. května 2011 17:16 - LONDÝN/ PRAHA

Pro Arsenal je to rána. Prakticky celou sezónu si pohrával s myšlenkou na titul a ještě pár kol před koncem Premier League živil naděje, že by mohl suverénní Manchester United trumfnout, po nedělní domácí prohře s Aston Villou ovšem hrozí, že nakonec přijde i o přímou účast v Champions League. Čtvrtý Manchester City totiž na kanonýry ztrácí dva body, ale má přitom k dobru odložený zápas se Stoke City. Žádný div, že se na Emirates Stadium fanoušci bouřili...

Arsenal zažívá hořký konec sezóny. Před čtrnácti dny sice ve svém chrámu porazil Manchester United a zdramatizoval tak znovu boj o mistrovský titul, jenže po dvou po sobě jdoucích prohrách se Stoke City a Aston Villou se třese, aby nakonec uhájil alespoň třetí příčku zaručující přímou účast v Lize mistrů.

„Jsme zklamáni. Podali jsme ale velice špatný výkon, za což jsme byli potrestáni. Postrádal jsem u svých hráčů potřebnou aktivitu, hráli příliš opatrně, dopouštěli se chyb, a proto jsme inkasovali laciné góly,“ přiznal kouč Arséne Wenger, že jeho svěřenci podali proti Aston Ville prachbídný výkon.

Zklamaný kouč Arsenalu Arséne WengerZklamaný kouč Arsenalu Arséne Wengerfoto: Reuters/Darren Staples

I proto opouštěli fanoušci Gunners stadión dávno před koncem. I proto v ochozech pískali. Nejdříve v úvodu zápasu, kdy protestovali proti avizovanému zdražení vstupného o 6,5 procent v příští sezóně, pak v závěru zápasu, neboť z vystoupení svého celku byli krajně rozladěni.

„Mají na to právo,“ nerozčiloval se tentokrát Wenger a připustil, že i o třetí příčku může jeho mužstvo nakonec přijít. Na čtvrtý Manchester City má sice k dobru dva body, jenže sehrálo o zápas víc. V posledním kole Premier League nastoupí ve Fulhamu, zatímco Citizens se nejprve střetnou v úterní dohrávce doma se Stoke City a sezónu zakončí na hřišti Boltonu.

„Přijít o automatickou účast v Lize mistrů by samozřejmě představovalo značnou komplikaci, ale museli bychom se tomu podřídit a podle toho přizpůsobit přípravu,“ naznačil Wenger, že podobné myšlenky se mu hlavou honí.

Navíc nahlas promluvil i o tom, že jeho tým potřebuje pro novou sezónu posílit. „Fanoušky nezajímá a nebudou kontrolovat, kolik peněz v létě utratíme, protože chtějí vidět vítězství,“ pravil věcně, o konkrétních jménech však samozřejmě mluvit nechtěl.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Anglie

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..